مقالات

شرف الشمس 19 فروردین حکاکی می شود یا 18 اردیبهشت؟

شرف الشمس اردیبهشت - جواهری رضوی

دعای شرف الشمس یک دعای مخصوص و عالی می باشد که میتواند در زندگی ما تاثیرات مثبت فراوانی را به همراه داشته باشد.حال یک مسالی که  وجود دارد ، شرف الشمس اردیبهشت خواهد بود.اینکه آیا شرف الشمس در 18 اردیبهشت نوشته می شود و یا 19 فروردین؟خب این مساله چند وقتی هست که رواج پیدا کرده است و بعضی ها بر این باورند که شرف الشمس در اردیبهشت هم نوشته می شود.در همین ابتدا به شما می گویم اینگونه نیست.شرف الشمس فقط یک روز دارد و آن هم روز 19 فروردین می باشد.اگر جایی دیدید که به شما گفتند در 18 اردیبهشت هم دعای شرف الشمس حکاکی می شود ، بدانید که درست نیست.

خرید شرف الشمس هرساله بسیار زیاد طرفدار دارد و هرساله تعداد زیادی از افراد به تهیه شرف الشمس می پردازند.به همین علت باید به درستی شرف الشمس را تهیه کنید.پس چیزی به عنوان شرف الشمس اردیبهشت وجود نخواهد داشت.

چرا 19 فروردین؟

پس دانستیم که شرف الشمس در اردیبهشت معنایی ندارد و فقط در 19 فروردین هر سال این دعا حکاکی می شود.حال چرا این دعا را در روز 19 فروردین حکاکی می کنند.ببینید این محاسبات نجومی می باشد و از زمان های بسیار قدیم شرف الشمس در این روز نوشته می شده است.بزرگان دینی ما نیز درباره این مسعله سخن گفته اند که شرف الشمس باید در روز 19 فروردین نوشته شود.

اما به صورت خلاصه اینطور میتوان گفت که در این روز خورشید نسبت به سایر ستاره ها بر زمین تسلط بیشتری دارد.این واقعه همانند شب های قدر است.به همین دلیل شرف الشمس در روز 19 فروردین هر سال نوشته می شود.بسیار هم گفته شده است که تغییر در روز های سال ، روی زمان نوشتن شرف الشمس تاثیری نخواهد داشت و هر سال در همین روز نوشته می شود.حال اینکه شرف الشمس باید چطور نگارش شود و یا اصلا روی چی نوشته می شود را در ادامه به شما خواهم گفت.

علامه حسن زاده آملی فرمودند : همچنان روز نوزدهم فروردین روز شرف الشمس بوده و تغییرات و جابه جایی های صورت فلکی باعث جابجایی زمان شرف

شیخ بهایی در کتاب سرالمستتر درمورد شرف الشمس فرمودند :در روز 19 حمل که برابر است با روز 19 فروردین روی کاغذی نوشته و با خود به همراه داشته باشید.ولی تمدید آن در روز 19 فروردین دیگر لازم نیست

دعای شرف الشمس باید روی چه سنگی نوشته شود؟

شرف الشمس در اردیبهشت - جواهری رضوی

سنگ عقیق زرد.دعای شرف الشمس در زیر سنگ عقیق زرد حکاکی می شود.البته بسیاری از افراد روی عقیق یمنی پرتغالی نیز حکاکی می کنند.این هم درست است.ولی توصیه شده است که شرف الشمس باید زیر عقیق زرد حکاکی شود.حال برای شما حتما این سوال پیش می آید که چرا عقیق زرد؟

ببینید خود سنگ عقیق زرد نیز دارای خواص درمانی بسیار زیادی می باشد.یعنی تماس سنگ عقیق زرد با بدن میتواند در درمان بسیاری از بیماری های به فرد کمک کند.استرس را دور کند و… .حال دعای شرف الشمس نیز برای خود خواص زیادی را نیز دارد.پس خود سنگ و آداب زیادی دارد که باید رعایت شود.

حتی کسانی نیز هستند که دعای شرف الشمس را روی کاغذ نیز حکاکی می کنند.نوشتن دعای شرف الشمس روی کاغذ هم موثر است.چرا که دعای شرف الشمس همراه شماست.ولی دیگر از خواص عقیق زرد خبری نیست.برای حکاکی دعا روی کاغذ هم توصیه شده است که روی کاغذ زرد رنگ نگارش شود.پس اهمیت اینکه دعا برای سنگ عقیق رزد است در اینجا بسیار زیاد می شود.درادامه خواص به همراه داشتن شرف الشمس را به شما خواهم گفت.

خواص شرف الشمس چیست؟

حالا که متوجه شدیم شرف الشمس در اردیبهشت نوشته نمی شود و زمان آن در روز 19 فروردین هر سال می باشد و از طرفی نظر بزرگان هم در اینباره خواندیم ، بهتر است با خواص شرف الشمس آشنا شویم.اصلا ببینیم شرف الشمس چه خواصی میتواند برای ما داشته باشد.

  • اولین ویژگی که شرف الشمس در زندگی دارد ، دفع آسیب ها می باشد.با به همراه داشتن شرف الشمس شما در برابر آسیب هایی که میتواند برای شما رخ بدهد محافظت می شوید.گاهی نیز آسیب های کوچک تری برای شما اتفاق میفتد که از آسیب های بزرگتر شما را محافظت کند.چشم زخم میتواند یکی از این آسیب ها باشد.با داشتن شرف الشمس شما از این آسیب ها در امان خواهید ماند.
  • یکی از خواص های معروف دعای شرف الشمس ، افزایش رزق و روزی می باشد.همه ما در تلاش هستیم تا به رزق و روزی خوبی دست پیدا کنیم.با داشتن این گوهر الهی مسیرمان برای رسیدن به این خواسته راحت تر می شود.
  • همانطور که میدانید و گفته شده است ، در هنگام عبادت بهتر است سنگ عقیق را به همراه داشته باشید.سنگ عقیق ثواب نماز را چندین برابر می کند و به فرموده امام علی علیه السلام :دو رکعت نماز با سنگ عقیق بهتر است از هزار رکعت نماز بدون سنگ عقیق.پس سنگ عقیق در براورده کردن حاجات بسیار موثر است و این از خواص عقیق زرد شرف الشمس می باشد.
  • امام موسی کاظم می فرمایند:انگشتر زرد در دست داشته باشید که باعث آسانی می شود و هیچ دشواری در آن نیست.از این سخن میتوان دریافت که عقیق زرد شرف الشمس باعث آسانی در کار ها می شود و کارگشایی یکی دیگر از خواص عقیق زرد شرف الشمس می باشد.
  • امام صادق علیه السلام می فرمایند.سنگ عقیق بر دست داشته باشید که باعث عاقبت بخیری می شود.پس این پهر ناب برای عاقبت بخیری فرد نیز بسیار مناسب می باشد.
  • پیامبر اکرم نیز فرمودند:مادامی که شخص عقیق را با خود به همراه داشته باشد ، اندوهی به وی نخواهد رسید.محافظت شدن از غم و اندوه نیز یکی دیگر از این ویژگی های شرف الشمس می باشد.
  • همانطور که قبل تر گفته شد خود عقیق زرد برای بدن انسان بسیار زیاد مفید است.در تقویت قوای بدنی بسیار مقید است.عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد.چذب مواد معدنی را برای بدن بسیار راحت تر می کند.سیستم پردش خون را بهبود می بخشد و در بهبود بسیاری از بیماری ها به بدن انسان کمک می کند.

اینها خواص عقیق زرد شرف الشمی بود که برای شما گفته شد.اما در نظر داشته باشید این گوهر از ظرف خداوند برای ما ارسال شده است.پس بدانید که هیچ چیز به اذن و اراده خداوند اتفاق نمیفتد.در مرحله اول باید فقط و فقط به خود او تکیه کنیم و در مرحله بعدی در کنار تلاش پشتکار خود ، از شرف الشمس کمک بگیریم.

شرف الشمس در 18اردیبهشت یا 19 فروردین- جواهری رضوی

کلام پایانی:

این نکته را باید به شما بگویم که نوشتن شرف الشمس آداب دارد و باید همه آداب رعایت شود.دعای شرف الشمس از اسامی بزرگ خداوند تشکیل شده است که به صورت رمزی پشت نگین عقیق زرد حکاکی می شود.این رمز ها باید هرکدام به درستی نوشته شود تا مشکلی در دعا بوجود نیاید.کوچکترین اشتباهی دعا را باطل خواهد کرد.بسیار توصیه می شود که اگر در این کار ماهر نیستید ، حتما این کار را به استادات در این زمینه بسپارید.

اگر نمیدانید از کجا و چگونه شرف الشمس را تهیه کنید ، میتوانید به فروشگاه جواهری رضوی مراجعه کنید.دلایلی که این فروشگاه را به شما معرفی کردم را به شما می گویم.

1:جواهری رضوی دارای نماد اطمینان از طرف وزارت تجارت می باشد.این نماد را میتواند در پایین همین صفحه در سمت راست مشاهده کنید و روی آن کلیک کنید تا اطلاعات مربوطه را مشاهده کنید.

2:تمامی محصولات شرف الشمس دارای ضمانت می باشند.همراه مرسولات ، ما یک کارت ضمانت در اختیار شما قرار می دهیم تا خیال شما از بابت محصول راحت باشد.

3:تمامی ارسال های ما از مشهد مقدس می باشد و تماما رایگان خواهد بود.خب میدانید مشهد مقدس مرجع اول تهیه شرف الشمس می باشد.از جواهری رضوی می توانید شرف الشمس از شهر مشهد مقدس تهیه کنید.درضمن تمامی ارسال ها به همراه فاکتور رسمی تقدیم شما می شود.

4:در قبال اطمینان و اعتماد شما به ما ، برای شما هدایایی در هر محصول قرار دادیم تا شما یکی را انتخاب کنید تا برای شما ارسال شود.این هدایا بسیار ارزشمند هستند و در کنار شرف الشمس میتواند بسیار زیاد به شما کمک کنند.(هدایا:حرز امام علیه علیه السلام ، حرز امام رضا علیه السلام ، نگین عقیق خراسانی)

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با خرید شرف الشمس بتوانیم روز های بهتری را تجربه کنیم.

شما لایق بهترین ها هستید.❤️

همچنین بخوانید:

انگشتر شرف الشمس در کدام دست؟

تمدید شرف الشمس

تعبیر خواب شرف الشمس

مضرات شرف الشمس؟

این مقاله در تاریخ 29 خرداد 1403 و معادل 18 ژوئن 2024 تنظیم شده است.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه هشت ضلعی یا رقیه(س)

1,350,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار بین المللی✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی نام مقدس رقیه (س) به صورت عمیق توسط استاد اکرمی✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح قدرت علی(ع)

قیمت اصلی 1,240,000 تومان بود.قیمت فعلی 930,000 تومان است.
✔ انگشتر نقره 925 عیار بین المللی✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل امکان پذیر است.✔ حکاکی نام مقدس علی (ع) به صورت عمیق توسط استاد اکرمی✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح رهبری یا ابوالفضل

975,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی نام مقدس یا ابوالفضل✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح قدرت آیت الکرسی

965,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی ذکر آیت الکرسی✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح نعمت حسبی الله

935,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی ذکر حسبی الله✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح رهبری یا مهدی

985,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی نام مقدس یا مهدی✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح رهبری مشبک بسم الله الرحمن الرحیم

795,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی ذکر بسم الله الرحمن الرحیم✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح رهبری حسبی الله

980,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی ذکر حسبی الله✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح نیزه با حکاکی یا علی

955,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی نام مقدس علی (ع)✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح نیزه علی

960,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی نام مقدس علی (ع)✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح شاپرک حسبی الله

945,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی ذکر حسبی الله✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه آیت الکرسی و حرز صغیر

قیمت اصلی 1,150,000 تومان بود.قیمت فعلی 950,000 تومان است.
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی ذکر دور نگین آبت الکرسی و وسط نگین حرز صغیر امام جواد (ع)✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *