مقالات

نظر آیت الله بهجت درمورد شرف الشمس

نظر آیت الله بهجت درمورد شرف الشمس - جواهری رضوی

خیلی از مراجع درباره نظر آیت الله بهجت درمورد شرف الشمس صحبت می کنند.سنگ عقیق زرد و یا شرف الشمس یک گوهر گرانبها می باشد که علمای زیادی درباره این سنگ ارزشمند و دعای شرف الشمس نظرات خود را بیان کردند.دراین میان دیده می شود که مراجع زیادی درباره نظر آیت الله بهجت نیز صحبت کرده اند.علمای زیادی از جمله آیت الله حسن زاده آملی ، شیخ بهایی ، علامه مبشر کاشانی و کفعمی درباره شرف الشمس اظهار نظر کرده اند.پس در این که این یک گوهر ارزشمند می باشد هیچ شکی نیست.از دیر باز تا کنون خرید شرف الشمس برکات بسیار زیادی را برای کسی آنرا به همراه داشت ، به ارمغان میاورده است.تا به امروز که شرف الشمس به ما رسیده است تا از ان بهترین بهره را ببریم و زندگی خود را به اذن خداوند تغییر بدهیم.این مقاله در مورد نظر آیت الله بهجت درمورد شرف الشمس می باشد و همچنین نظرات دیگر علما را نیز بررسی می کنیم.javaheryrazavi.com

نظر آیت الله بهجت درمورد شرف الشمس:

شرف الشمس یک دعای ارزشمند و مقدس می باشد که زیر نگین عقیق زرد توسط استادان حکاکی می شود.به همراه داشتن این گوهر ارزشمند برکات بسیار زیادی را برای ما به ارمفان میاورد.دراین بین علمای زیادی در این مورد صحبت کرده اند.نظر آیت الله بهجت در مورد شرف الشمس هم یکی از نظرات می باشد.اما در اینجا باید بگویم که آیت الله بهجت درمورد شرف الشمس اصلا هیچگونه اظهار نظری نکرده اند.متاسفانه بسیاری از مراجع نظراتی را از قول ایشان می نویسند و خیلی از ما اطلاعاتی نداریم و باور می کنیم.در اینجا من به شما می گویم که ازاین به بعد هر جا نظری از آیت الله بهجت خواندید و یا دیدید ، کذب محض می باشد.

آیت الله بهجت اظهار نظری دارند که همه دعا ها را دربر می گیرید و مخصوص به یک دعا و شرف الشمس نیست.نظری که آیت الله بهجت دارند هم دعای شرف الشمس را شامل می شود و هم دیگر ادعیه های موجود را شامل خواهد شد.این نظر به شرح زیر می باشد.

<<آیت الله بهجت می فرمایند:هردعایی حکم یک میوه را دارد. همانگونه که هر میوه ای خاصیت خودش را دارد هر دعایی نیز خاصیت و خواص خاص خودش را خواهد داشت.>>

این نظری می باشد که آیت الله بهجت درباره همه دعاها نقل کرده اند.پس از این سخن می توان دریافت که هر دعایی خاصیت خودش را دارد و هر دعایی برای همه چیز مناسب نیست.چرا ممکن است بعضی برکات یکسان باشد.اما خب برکاتی هم وجود دارند که خاص و مخصوص ان دعا می باشند.بحثی که امروزه مطرح می باشد ، بحث شرف الشمس و دعای شرف الشمس است.این دعا بسیار معروف است و خیلی از ما برای داشتن این دعا زیر نگین عقیق زرد در روز نوزدهم فروردین هر سال ، شروع به خرید می کنیم.این دعا برکات بسیرا زیادی دارد و به گفته آیت الله بهجت میتوان دریافت که دعای شرف الشمس نیز خواص خاص خودش را خواهد داشت و خواص شرف الشمس منحصر به فرد می باشد.

پس نتیجه می گیریم که هردعایی خواص خودش را دارد و نظر آیت الله بهجت در مورد شرف الشمس وجود ندارد و نظر ایشان برای تمامی ادعیه ها می باشد.

نظر علمای دیگر درمورد شرف الشمس:(شیخ بهایی ، حسن زاده آملی ، مبشر کاشانی ، آیت الله مظاهری ، سید عبد الله بوشهری)

همانطور که گفته شد نظری در قالب نظر آیت الله بهجت درمورد شرف الشمس وجود ندارد.در این قسمت میخواهیم نظر دیگر علما را بررسی کنیم و ببینیم اصلا دیگر علما نیز درمورد شرف الشمس نظری داده اند و یا خیر.

باید گفت که بله.غلمای دیگر نیز نظیر مرحوم شیخ بهایی ، آیت الله حسن زاده املی ، علامه مبشر کاشانی ، آیت الله مظاهری و سید عبد الله بوشهری در مورد شرف الشمس نظراتی نیز داده اند.من در تیتر های جداگانه این نظرات برای شما خواهم گفت.

نظر علامه مبشر کاشانی و مرحوم شیخ بهایی درمورد شرف الشمس:

شیخ بهایی در کتاب سرالمستتر درمورد شرف الشمس می فرمایند که :در روز 19 حمل که برابر است با روز 19 فروردین روی کاغذی نوشته و با خود به همراه داشته باشید.ولی تمدید آن در روز 19 فروردین دیگر لازم نیست.

این نظر مربوط به دعای شرف اشمس می باشد.از این نقل قول می توان دریافت که دعای شرف الشمس فقط در روز 19 فروردین هر سال حکاکی می شود و در روز دیگری مجاز به حکاکی نخواهیم بود.پس نظر مرجوم شیخ بهایی در مورد شرف الشمس به روز حکاکی دعا اشاره دارد.

اما نظر آیت علامه مبشر کاشانی در مورد شرف الشمس چیز دیگری می باشد که در کتاب خود آورده اند.مطلبی که علامه مبشر کاشانی به آن اشاره دارند آداب نوشتن دعای شرف الشمس می باشد.خب دعای شرف الشمس نیز آدابی دارد که باید به درستی رعایت شود تا شرف الشمس خواص داشته باشد.همه خواص شرف الشمس به دعایی می باشد که حکاکی می شود.پس اگر اشتباهی در نوشتن این دعا بوجود بیاید ، شرف الشمس هیچ خواصی نخواهد داشت.به همین دلیل اصلا توصیه نمی کنیم که خودتان این دعا را بنویسید.چرا که این دعا تشکیل شده است از حروف رمزی که باید هرکدام به درستی و مطابق با اصول خود حکاکی بشود.

مطلب بعدی که در کتاب علامه کاشانی مطرح شده است همان زمان نوشتن شرف الشمس می باشد که گفته شد.

نظر آیت الله حسن زاده آملی و آیت الله مظاهری:

نظر آیت الله حسن زاده آملی درمورد شرف الشمس - جواهری رضوی

آیت الله حسن زاده آملی نیز در کتاب هزار و یک نکته درباره شرف الشمس و روز نوشتن آن سخن گفته اند.در نکته 977 فرموده اند که شرف الشمس در 19 درجه حمل می باشد و حروف 7 و 13 که از حروف عالیات هستند بر نگین انگشتر نقش می نماید.

این گفته به روز نوشتن شرف الشمس و همچنین طریقه نوشتن ان اشاره دارد.همچنین این نکته را هم می توان دریافت که دعای شرف الشم به صورت رمینگاری شده حکاکی می شود و باید توسط استادان این دعا به صورت رمز حکاکی شود.درادامه آیت الله حسن زاده املی درباره خواص و فواید شرف الشمس در کتاب توضیح داده اند.

ایت الله مظاهری هم درباره شرف الشمس می فرمایند که شرف الشمس مورد اطمینان و اعتماد می باشد.خب این بدین معنا می باشد که شرف الشمس بسیار برکات زیادی دارد و مورد اعتماد است.

نظر آیت الله سید عبد الله بوشهری:

سید عبدالله بوشهری نیز درمورد شرف الشمس نظراتی داده اند که باهم بررسی می کنیم.درکتاب السحاب اللئالی سید بوشهری اورده ست که :

شرف الشمس از علوم غریبه می باشد و در دفع فقر امراض و حفط نمودن صاحب آن از گزند جانوران و محافظت در برابر بلاها و کسب بزرگی و مقام موثر می باشد.

خب به سادگی می توان دریافت که این نظر به برکات و خواص بزرگ شرف الشمس اشاره دارد و نشان می دهد که این دعای ارزشمند چقدر میتواند در زندگی کمک رسان باشد.درباره کسب رزق و دوری از فقر به طور کامل در مقاله دعای شرف الشمس برای رزق و روزی صحبت کرده ام.

در آخر میتوان از این همه نظر علما نتیجه گرفت که دعای شرف الشمس بسیار موثر می باشد و مورد اطمینان است.اما باید دانست که چطور از آن بهره ببریم.همانطور که گفته شد آداب حکاکی شرف الشمس باید رعایت شود تا دعا موثر باشد.تاریخ نوشتن دعا هم نیز در این نظرات گفته شده بود که من در مقاله بهترین زمان نوشتن شرف الشمس مفصل در اینباره صحبت کرده ام.پس مطمعن باشید که با داشتن شرف الشمس به زندگی شما برکات زیادی به اذن خدا وارد خواهد شد.

نظر آیت الله بهجت درمورد شرف الشمس چیست؟- جواهری رضوی

سخن آخر:

پس دانستیم که نظر آیت الله بهجت در مورد شرف الشمس وجود ندارد و هرچه نظر از ایشان درباره شرف الشمس نقل شده است اشتباه می باشد.اما از طرفی دیدیم که ایشان درباره همه دعا نظر داده اند.پس دعای شرف الشمس هم بسیار برکات منحصر به فردی را خواهد داشت.همچنین نظر دیگر علما را نیز دانستیم و مطمعن شدیم که شرف الشمس گوهری ارزشمند می باشد که بسیار در زندگی ما میتواند برکات منحصر به فردی را داشته باشد.نتیجه می گیریم که باید این گوهر را در کنار خود داشته باشیم.همین الان به خرید شرف الشمس بپردازید.

اگر هنوز نمیدانید چطور باید شرف الشمس تهیه کنید ، من به شما فروشگاه جواهری رضوی را پیشنهاد می کنم.میتوانید به آدرس روبرو مراجعه کنید و خودتان این محصولات را ببینید.

این مقاله در تاریخ 13 آذر 1402 و معادل 4 دسامبر 2023 تنظیم شده است.موفق و پیروز باشید.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه هشت ضلعی یا رقیه(س)

1,350,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار بین المللی✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی نام مقدس رقیه (س) به صورت عمیق توسط استاد اکرمی✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح قدرت علی(ع)

قیمت اصلی 1,240,000 تومان بود.قیمت فعلی 930,000 تومان است.
✔ انگشتر نقره 925 عیار بین المللی✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل امکان پذیر است.✔ حکاکی نام مقدس علی (ع) به صورت عمیق توسط استاد اکرمی✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح رهبری یا ابوالفضل

975,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی نام مقدس یا ابوالفضل✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح قدرت آیت الکرسی

965,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی ذکر آیت الکرسی✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح نعمت حسبی الله

935,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی ذکر حسبی الله✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح رهبری یا مهدی

985,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی نام مقدس یا مهدی✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح رهبری مشبک بسم الله الرحمن الرحیم

795,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی ذکر بسم الله الرحمن الرحیم✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح رهبری حسبی الله

980,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی ذکر حسبی الله✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح نیزه با حکاکی یا علی

955,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی نام مقدس علی (ع)✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح نیزه علی

960,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی نام مقدس علی (ع)✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه طرح شاپرک حسبی الله

945,000 تومان
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی ذکر حسبی الله✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این مدل انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.

انگشتر نقره شرف الشمس مردانه آیت الکرسی و حرز صغیر

قیمت اصلی 1,150,000 تومان بود.قیمت فعلی 950,000 تومان است.
✔ انگشتر نقره 925 عیار✔ نگین عقیق زرد کاملا طبیعی✔ حکاکی ذکر دور نگین آبت الکرسی و وسط نگین حرز صغیر امام جواد (ع)✔ حکاکی دعای شرف الشمس در روز 19 فروردین برای این انجام شده است.✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شمار تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت ها بروز شده می باشد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک نظر در “نظر آیت الله بهجت درمورد شرف الشمس

  1. javadzia گفت:

    سلام.خیلی صادقانه بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *