مقالات

خواص سوره احزاب به صورت کامل

خواص سوره احزاب - جواهری رضوی

سلامی گرم به همه شما عزیزان💜.من امروز میخواهم تا برای شما خواص سوره احزاب را به طور کامل بیان کنم.اصلا فقط سوره احزاب برای دعای بخت گشایی استفاده می شود یا دعاهایی دیگری هم هستند ؟ که بله هستند دعاهای دیگری برای دعای بخت گشایی دختر مجرد.مثلا یکی از این دعا ها آیه 24 سوره قصص می باشد که در ادامه به طور توضیح خواهم داد.درواقع اخزاب به معنی گروه ها می باشد که از کلمه حزب می آید.سوره احزاب روایت گر جنگی که میان قبایل عرب و شهر مدینه شکل گرفت می باشد.این واقعه باعث نازل شدن سوره احزاب می باشد.

ازدیگر دعاهایی که برای بخت گشایی استفاده می شود سوره آیه 74 سوره فرقان می باشد که به عنوان دعای بخت گشایی دختر مجرد استفاده می شود.یا اینکه دعای یستشیر هم برای بخت گشایی مورد استفاده است که این دعا از ایت الله شوشتری بیان کرده اند.به این دلیل که در سوره احزاب به ازدواج پیامبر اکرم هم اشاره شده است ، از خواص سوره احزاب برای دعای بخت گشایی استفاده می شود.که سوره احزاب معروف ترین این دعا ها می باشد.التبه در سوره احزاب اشارات دیگری هم شده است که درادامه به همه آن ها می پردازم.

شرف الشمس به عنوان دعای بخت گشایی دختر مجرد:

همه ما با حرز شرف الشمس آشنایی داریم.می دانیم که شرف الشمس خواص بسیار زیادی را با خود به همراه دارد.یکی ازاین خواص شرف الشمس همین دعای بخت گشایی می باشد.درواقع شما با خرید شرف الشمس در مشهد هم میتوانید برای دختران مجرد خانه به عنوان دعای بخت گشایی استفاده کنید.البته این یکی از معجزات شرف شمس می باشد که توصیه شده باید برای بهره مندی از خواص شرف شمس آن را به همراه داشته باشید.البته فرقی نمکند که انگشتر شرف الشمس را خریداری کنید یا گردنبند و یا دیگر محصولات شرف شمس.همگی دارای خواص بی نظیر شرف الشمس هستند.

خواص سوره احزاب و شرف الشمس - جواهری رضوی

خواص سوره قصص برای ازدواج:

خواص سوره قصص برای ازواج هم مثل خواص سوره احزاب برای بخت گشایی می باشد.همانطور که در سوره احزاب به داستان اردواج پیامبر اکرم اساره شده است و ازاین رو سوره احزاب برای بخت گشایی استفاده می شود ، آیه ۲۴ سوره قصص هم به داستان حضرت موسی علیه السلام اشاره دارد.این داستان به این صورت می باشد که وقتی حصرت موسی علیه السلام بی سرپناه بودند ، ایشان این دعارا می خوانند.ازاین رو به اذن خداوند یگانه شعیب نامی دختر خود را به دنبال حضرت موسی علیه السلام می فرستد.از آن پس حضرت موسی علیه السلام به عنوان داماد آن خانواده پذیرفته می شوند.پس خواص سوره قصص برای ازدواج می باشد.

دعای یستشیر نقل شده از آیت الله شوشتری برای دعای بخت گشایی:

آبت الله شوشتری درباره این دعای یستشیر می فرمایند که اگر در هنگام نماز صبح ، درواقع ایشان فرمودند بعد از خواندن نماز صبح اگر دعای یستشیر به مدت 40 روز خواند شود برای دعای بخت گشایی دختر مجرد مفید خواهد بود.اما این راهم فرمودند که باید در هنگام خواندن دعای یستشیر به معنای دعا هم بسیار دقت داشته باشید تا از خواص این دعا برای باز شدن بخت استفاده کنید.

آیه 74 سوره فرقان:

خواص سوره احزاب - جواهری رضوی

یکی دیگر از سوره ها برای افزایش بخت همانند خواص سوره احزاب همین آیه 74 سوره فرقان می باشد.درواقع این دعارا آیت الله بهجت فرمودند که بخوانید در هنگامی از ایشان برای یک دعای بخت گشایی دختر مجرد سوال کردند.

رَبّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیّاتِنا قُرّهَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتّقینَ إِمامًا(سوره فرقان آیه 74)

ایت الله بهجت امری دیگر هم برا گشایش بخت گفتند:که نماز جعفر طیار بخوانید و دعایی که در کتاب زادالعماد امده را بخوانید و بعد از آن به سجده بروید و گریه کنید ، هرچند اگر گریه کم باشد.این کار را تا براورده شدن حاجت ادامه دهید تا به اذن خداوند بخت شما باز شود.

اما بعد از همه این ها میرویم سراغ خواص سوره احزاب که بحث اصلیه ماهم دراین باره خواهد بود.این چند دعا وسوره هم برای افزایش بخت سفارش شده اند اما خب سوره احزاب بیشتر سر زبان ها می باشد.

خواص سوره احزاب:

خواص سوره احزاب - جواهری رضوی

همانطور که گفته شد از خواص سوره احزاب می شود به دعای بخت گشایی اشاره کرد.چون در سوره احزاب به ازدواج پیامبر معظم ما اشاره شده است.اما فقط به ازدواج پیامبر در سوره احزاب اشاره نشده است و اشارات دیگری هم شده که با هم مرور می کنیم.

یکی از اشاراتی که در سوره احزاب آمده است درباره حجاب می باشد.اگر متن سوره احزاب را بخوانید درباره حجاب در سوره احزاب آمده است.

درسوره احزاب به شکس کفار توسط مسلمانان هم اشاره شده است که این میتواند یکی از خواص سوره احزاب باشد و پیروزی دربرابر دشمنان را برای شما به همراه داشته باشد.این ویژگی در خواص حرز امام جواد هم وجود دارد که به همراه داشتن حرز باعث پیروزی درمقابل دشمنان شما می شود.یکی دیگر از این اشرات که در سوره احزاب می باشد این است ، اهمیت معاد و اعتقاد به روز رستاخیز می باشد که دراین سوره به آن هم اشاره شده است.

یکی دیگر از این اشارات که در سوره احزاب آمده است  این است که به پرستش خدای یگانه بپردازیم.درواقع اهمیت پرستش خدای متعال هم یکی دیگر از ویژگی های سوره احزاب به شمار می رود.دراین سوره به قوانینی که در دوران جاهلیت بین مردم بنا شده بود هم گفته شده است که با خواندن سوره احزاب می توانید این نکات راهم بخوانید.

درواقع خواص سوره احزاب بخاطر این نکته خواهد بود که به وظایفی که بانوان در برابر پیامبر اکرم داشتند هم اشاره شده که همسران پیامبر چه کارهایی برای پیامبر اکرم انجام میدادند.

امام صادق علیه السلام می فرمایند که هرکس سوره احزاب را زیاد در طول رو بخواند در قیامت کنار پیامبر خواهد بود.

این ها خواصی بود که در سوره احزاب به آن ها اشاره شده است.

آداب نگهداری سوره احزاب:

برای اینکه از خواص سوره احزاب بهره مند شویم و برای دختران مجرد خانه افزایش خواستگار به همراه داشته باشد ، توصیه شده است که متن سوره احزاب برای ازدواج را درون ظروف شیشه ای پاک و دربسته قراردهیم و یا درون کوزه دربسته قرار داده شود.این نکته راهم بگم که خواص سوره احزاب برای بخت گشایی تمام دختران مجرد آن خانه به کار می آید و لازم نیست برای هردختر یک سوره احزاب تهیه شود.

خواص سوره احزاب - جواهری رضوی

سخن آخر درباره خواص سوره احزاب:

پس متوجه شدید که چرا خواص سوره احزاب برای دعای بخت گشایی دختر مجرد استفاده می شود.البته توصیه شده است که متن سوره احزاب برای ازدواج روی پوست آهو نوشته شود.

شما عزیزان میتوانید برای خرید سوره احزاب دست نویس روی پوست آهو کلیک کنید و از جواهری رضوی در بهترین کیفیت سوره احزاب را خریداری کنید.همینطور برای خرید حرز امام جواد هم می توانید از جواهری رضوی اقدام کنید.

برای مشاهده دیگر محصولات جواهری رصوی کلیک کنید.

موفق و سربلند باشید💕.www.javaheryrazavi.com

مطالب پیشنهادی:

از حرز امام جواد چه میدانید؟

شرف الشمس به طور کامل

این مقاله در تاریخ 27 بهمن 1401 و معادل 16 فوریه سال 2023 بروزرسانی شده است.

محصولات حرز امام جواد علیه السلام در جواهری رضوی

سوره احزاب کامل دست نویس روی پوست آهو ، دعای بخت گشایی

350,000 تومان
✔ دعای سوره احزاب روی پوست آهو به صورت دست نویس✔ تمامی آداب نوشتن سوره احزاب رعایت می شود✔ 60 روز ضمانت اصالت کالا(تا 60 روز امکان مرجوع کالا رادارید)✔ ارسال رایگان✔ شماره تماس جهت مشاوره و پشتیبانی : 09154122570✔ هدیه تو از کادر زیر انتخاب کنقیمت بروز شده می باشد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *